Головна > Новини > 38 РОКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

38 РОКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

26-04-2024, 13:06

38 РОКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

26 квітня 1986 року вибухнув 4 реактор Чорнобильської атомної електростанції. Це спричинило найбільшу техногенну катастрофу ХХ століття.

11 тонн ядерного палива було викинуто  в атмосферу.

Радіоактивним цезієм забруднено ¾ території Європи.

8,5 млн жителів України, білорусі,  росії отримали значні дози опромінення за перші дні.

Понад 600 тисяч ліквідаторів боролися з наслідками аварії.

81 населений пункт України став безлюдним.

Скоро чотири десятиліття, як роковини Чорнобиля слугують свідченням і нагадуванням, чим насправді була радянська дійсність та яку ціну заплатили країни й народи, що вимушено стали її частиною.

Це трагедія, наслідки якої не дають і, вочевидь, не даватимуть спокою ще багато років. Але назавжди залишиться в серцях людей невмируща пам'ять про солдатів атомного фронту, який відкрився у раніше мало кому відомому куточку українського Полісся – Чорнобилі.

Висловлюємо велику пошану ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. Низько схиляємо голови перед тими, хто усвідомлено й жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий обов'язок перед рідною землею і перед рідним народом – зупинив ескалацію катастрофи. Низький уклін пам'яті тих, хто не дожив до цього дня. Обов’язок кожного з нас – пам’ятати про це й підтримувати тих, до кого у сім’ю прийшла чорнобильська біда.